Pergolu si jednoznačně oblíbíte

Pergolu si jednoznačně oblíbíte

Milujete-li letní pohodu, vlahé večery a grilování s přáteli, pak si jednoznačně pořiďte pergolu, která toto vše najednou, a ještě mnohé další nabízí. A uvidíte, že jakmile si ji oblíbíte, což půjde velice rychle, tak už si život bez ní nebudete moci ani představit.

botanická zahrada

Tím spíše, že pergol existuje mnoho druhů a z pestré nabídky si zaručeně vybere naprosto každý, což má ještě jednu velkou výhodu navíc – záleží jen na vás, kolik do stavby pergoly budete chtít investovat peněz. Dostupné je totiž jak zcela jednoduché dřevěné provedení, taková známá klasika, kterou je možné nechat jednoduše porůst pnoucími rostlinami, tak i moderní konstrukce doplněná o elektrické prvky, které vaši pohodu ještě více umocní. To jsou například různé typy látkových samonapínacích střech anebo naklápěcí lamely, které se postarají o to, aby vás příliš netrápilo sluníčko.

design pergoly

Takže záleží jen na vás, k čemu svou pergolu budete využívat. Může být v blízkosti bazénu a sloužit pouze jako stinné útočiště, můžete se v ní opalovat, můžete v ní grilovat a pořádat oslavy anebo tam můžete pouze lenošit na lehátku s kávou v ruce anebo tam můžete dělat ještě cokoli jiného, co budete chtít.

zahradní pergola

A uvidíte, že si tento prostor bezvýhradně zamilujete. Stačí jeden vlahý večer na lehátku a s knihou v ruce anebo jedna oslava s přáteli a svou pergolu budete milovat. A pokud si ji necháte vybudovat v zahradě v návaznosti na váš dům, tak si v mnohém usnadníte práci. Třeba právě při zmíněném pořádání oslav a party s přáteli. Stačí otevřít přilehlé dveře do kuchyně a donést odtud cokoli jen potřebujete. Bez složitého běhání a přenášení budete mít po ruce všechno, co k takové pořádné oslavě potřebujete od talířů přes koření až po příbory. A stejně pohodlné to bude i při uklízení po akci – od venkovního posezení do myčky v kuchyni uděláte jen pár kroků.