Inteligentní forma zábavy

Inteligentní forma zábavy

Máte-li chuť si zahrát něco méně tradičního, možná by vás mohla oslovit úniková hra. Tento styl zábavy tady už dlouho nebyl. I díky tomu nabírá na popularitě.

Inteligentní forma zábavy

Lidé se rádi baví od nepaměti. Dříve ke svému pobavení používali primitivní hry typu kostky, ale s postupem času se zábava v lidské společnosti pomalu sofistikovala, až se dostala na dnešní úroveň. I když jak se to vezme. Je pravdou, že dnes se lidé ve svém volném čase zabývají hlavně počítačovými, respektive mobilními hrami. Dříve to bylo hájemství pouze mladých kluků a mužů, ale dnes se tomuto druhu zábavy věnují stále více i žen, a to nejen těch nejmladších kategorií. Samozřejmě, že mnohé počítačové tituly jsou skvělé, ale převažuje hlavně brak, stejně jako ve filmech.

Odhalte tajemství

A pokud už vás ten brak nebaví a ty nejlepší tituly máte již dohrané, dost možné oceníte něco trochu méně odlišného, reálnějšího. Zatímco na počítači řešíte úkoly ve virtuálním prostředí, v escape room se vše odehrává v reálném světě. Nebojte se, nikdo zde po vás nebude střílet ani vás nebudou pronásledovat monstra. Tento druh hry je spíše o používání logiky a představivosti.

Je to velmi zábavné

Je pravdou, že pokud považujete klikání na myš či ovládač a následné sledování reakcí vašeho hrdina na monitoru za vrchol zábavy, asi vám bude chvíli trvat, než se do únikové hry dostatečně ponoříte. Jakmile se vám to ale povede, uvidíte, že se budete královsky bavit. Hlavním cílem celé hry je odhalit záhadu zamčeného pokoje, což po vás bude vyžadovat použití nemalého množství mentálních sil. Zní to trochu kýčovitě a možná i nezáživně, ale jednotlivé hlavolamy jsou vytvořené tak, aby vás nejen dostatečně potrápily, ale zároveň vám poskytli velkou míru uspokojení při jejich vyřešení.

Řešte hádanky

Důležité je, že na ty hádanky, hlavolamy a tajemství nebudete sami. Jedná se o společenskou hru, tudíž potřebujete mít s sebou společnost. Ideální je mít alespoň další dva společníky. Vzhledem k tomu, že zde použití fyzických sil není potřeba, můžete si klidně do party zvolit třeba i chytré dítě, či známého nebo příbuzného v penzijním věku.